שמיכות פוך מומלצות - איך לבחור שמיכת פוך מתאימה?

מה זה שמיכת פוך?

שמיכת פוך עשויה מבד תפור ליצירת מעטפת גדולה, ולאחר מכן מלאה בפלומת אווז או חומרים רכים אחרים. שמיכת פוך משמשת כשכבה העליונה של המצעים כדי לשמור על חום הגוף בזמן מנוחה. שמיכות פוך נקראות גם תוספות שמיכה מכיוון שהן לרוב מוכנסות לכיסוי. תוספות שמיכת פוך הן בדרך כלל לבנות, והן כמעט תמיד פשוטות, כך שהן לא יופיעו מבעד לכיסוי השמיכה.

מה לבדוק לפני החלפת שמיכת פוך?

שמיכת פוך בנוייה היטב ויכולה להחזיק מעמד 10 עד 25 שנים. אם השמיכה שלך עדיין במצב מצוין, אבל אתה חושב שהיא כבר לא מתאים לחדר השינה שלך, או שאתה מחפש לשנות את הסגנון, שקול לקנות כיסוי שמיכה עבור השמיכה הישנה שלך. כיסויי שמיכת פוך מגיעים בצבעים וסגנונות רבים, וסטים מגיעים לרוב עם כריות תואמות. הם הרבה יותר זולים מרכישת שמיכה או שמיכת פוך חדשה, כך שתחסוך כסף ותהיה לך פריט אחד פחות לזרוק.

שיקולי קנייה לשמיכת פוך או שמיכה

שמירת מקום

העיצוב או הסגנון של השמיכה שלך צריכים להתאים למוטיב או לאסתטיקה העיצובית שלך לחדר. היופי של שמיכת פוך הוא שאתה לא צריך מקום נוסף כדי לאחסן אותם; הוא חי על גבי המיטה שלך ועוזר לחדר להיראות מסודר כאשר המיטה מוכנה. ניתן למצוא המון סגנונות שמיכות פוך לילדים.

 

עבור אלה שחיים באקלים עם מזג אוויר קיצוני, ייתכן שיהיה לך שתי שמיכות לחדר - סט חורף וסט לקיץ, זו בדיוק הסיטואציה עבורנו, הישראלים. אנו לא נתכסה בקיץ עם עובי השמיכה שהעברנו איתה את החורף. במקרה כזה,עלינו לחשוב כיצד לאחסן את שמיכת הפוך העבה שלנו, ניתן להשתמש בשקית איטום ואקום בכדי לחסוך מקום.

איכות הפוך

המעטפת החיצונית של שמיכת פוך או שמיכה היא בדרך כלל כותנה, וכמו בדפי כותנה, יש ספירת חוטים שמציינת כמה חוטים מכילים גודל מסוים של בד. בעוד שספירת חוטים גבוהה יותר פירושה חומר רך יותר - מה שהופך אותו לגורם משמעותי בנוחות הסדין - עם שמיכות פוך, זה חשוב גם מכיוון שהאריגה הצפופה יותר עושה עבודה טובה יותר להכיל את פנים השמיכה. לשמיכת פוך שלך צריכה להיות ספירת חוטים של לפחות 300, לא צריך יותר מזה, במיוחד אם אתה עוטף אותה בכיסוי שמיכת פוך. חלופות לחומר מעטפת כותנה כוללות משי, פשתן ותערובות כותנה/פוליאסטר.

גודל

בדומה למידות המיטה, שמיכות ושמיכות פוך מגיעות בגדלים תואמים של מיטה,קווין, קינג וכו'. גדלים של מזרונים משתנים במיוחד מזרונים עמוקים יותר. אתה רוצה שכיסוי המיטה שלך יתלה באותה מידה בצדדים, ברגל ובמיטה. לכן כדאי לבדוק קודם את גודל המיטה שלכם ולהתאים לו את שמיכת הפוך שתתאים עבורך.