התחברות לאתר
שלום אורח,
אנא הכנס את פרטיך:
אימייל  נא להזין את כתבות האימייל שלך על מנת להיזדהות למערכת
סיסמא  נא להזין את הסיסמא שלך על מנת להזדהות במערכת
לקוח חדש |  שכחתי סיסמא
יד 1

כיצד לגייס הון ממשקיעים לטובת הקמת סטארט-אפ?

אחד המחקרים האחרונים מצא כי למעלה מ-94% מהעסקים החדשים נכשלים במהלך שנת הפעילות הראשונה. חוסר מימון הופך להיות אחת הסיבות הנפוצות למצב זה. כסף הוא צינור הדם של כל עסק. המסע הארוך מהרעיון ועד לעסק מניב הכנסות, זקוק לדלק ששמו ׳הון׳. מסיבה זו, יזמים מוצאים את עצמם כמעט בכול שלב של העסק, תוהים, ״איך אממן את הפעלת העסק שלי?״.

המועד בו תהיו זקוקים למימון תלוי במידה רבה באופי העסק שלכם ובסוגו. אבל לאחר שהבנתם את הצורך בגיוס כספים, הנה דוגמה לשני מקורות מימון שעשויים לסייע לכם. האפשרויות עבור גיוס הון ממשקיעים, לשם מימון סטארט-אפים, מיועדות למימון עסקים הנמצאים בשלבים שונים של הפעלת העסק.

מימון כספי להפעלת אתחול הסטארט-אפ

המימון העצמי להפעלת אתחול הסטארט-אפ הוא דרך יעילה להפעלה, במיוחד כשאתם בשלבים הראשונים של הקמת העסק שלכם. יזמים מתחילים, עשויים להתקשות להשיג מימון לעסק, מבלי שיציגו תחילה תכנית להצלחה פוטנציאלית של הסאטרט-אפ שלהם.

בשלבי העסק הראשונים, במקום גיוס הון ממשקיעים כאלה ואחרים, אתם יכולים להשקיע את החסכונות שלכם או לרתום למשימה את בני המשפחה והחברים. גיוס זה קל יותר, הוא פחות רשמי וברוב המצבים המשפחה והחברים יהיו גמישים מבחינת גובה הריבית שיבקשו עבור השקעתם. מומלץ לראות במימון העצמי, או בהפעלת אתחול, אפשרות למימון ראשוני בגלל היתרונות שלו. כאשר יש לכם כסף משלכם, אתם קשורים לעסק. ובשלב מאוחר יותר, המשקיעים יראו בכך נקודה לזכותכם.  אלא שמצב זה מתאים רק כאשר הדרישה הכספית הראשונית היא נמוכה. יש עסקים שזקוקים לכסף רב ממש מהיום הראשון, ועבור עסקים אלה, הפעלת אתחול (או מימון עצמי) לא נחשבת כאפשרות טובה.

גיוס כספים באמצעות מימון המונים

אחת הדרכים החדשות ביותר לימון סטארט-אפ שהולך וצובר פופולריות רבה בשנים האחרונות, הוא גיוס הון ממשקיעים באמצעות מימון המונים. זה כמו השקעה של יותר מאדם אחד בו זמנית. אז איך עובד מימון המונים? היזם מציג תיאור מפורט של העסק שלו בפלטפורמת מימון המונים. הוא מציין את:

  • יעדי העסק שלו
  • את תכניות הרווח
  • את גובה המימון הנדרש
  • את הסיבות לדרישת המימון וכן הלאה.

המתעניינים בהשקעה זו יוכלו לקרוא על העסק ולהשקיע בסטארט-אפ אם הם אוהבים את הרעיון. מי שמשקיע כסף בסטארט-אפ, במסגרת מימון המונים, אמור לבצע התחייבות מקוונת עם הבטחה לרכישה מראש של המוצר או למתן תרומה. כל אחד יכול להשקיע כסף כדי לסייע לסטארט-אפ שהוא באמת מאמין בו.

למה כדאי לשקול גיוס כספים לסטארט-אפ שלכם באמצעות מימון המונים?

הדבר הטוב ביותר במימון המונים הוא האפשרות לייצר עניין, ומכאן לסייע לא רק למימון הסטארט-אפ אלא גם לשיווק המוצר. זה עשוי למשוך אליכם השקעות הון סיכון לאורך הדרך, בעיקר אם לסטארט-אפ שלכם יש קמפיין מצליח במיוחד. זכרו כי מימון המונים הוא מקום תחרותי להשגת מימון משקיעים למגוון עסקים ורעיונות, כך שאם העסק שלכם אינו סולידי ואם הוא לא יוכל לזכות בתשומת לב האנשים על ידי תיאור מרתק ותמונות מקוונות – יתכן שתמצאו שמימון המונים לא יוכל לסייע לכם.