התחברות לאתר
שלום אורח,
אנא הכנס את פרטיך:
אימייל  נא להזין את כתבות האימייל שלך על מנת להיזדהות למערכת
סיסמא  נא להזין את הסיסמא שלך על מנת להזדהות במערכת
לקוח חדש |  שכחתי סיסמא
יד 1

טיפים למתעניינים בלימודים במוסד להשכלה גבוהה

החלטת להירשם ללימודים במסלול מסוים באוניברסיטה או במכללה? נהדר! זו החלטה חשובה לחיים, אבל מאיפה מתחילים, איך אפשר לחזק את הסיכויים לעבור בהצלחה את תנאי הקבלה ולהתחיל ללמוד?

הנה כמה טיפים חשובים שיוכלו לסייע לך בדרך להצלחה:

1. לגשת למבחן אמיר - מבחן אמיר (קראו כאן) זה מאפשר לשפר את ציוני האנגלית שקיבלתם בפסיכומטרי, ומגדיל את הסיכויים להתקבל למסלול הלימודים המועדף עליכם. כמו המבחן הפסיכומטרי, גם מבחן אמיר משמש לסינון המועמדים ללימודים במוסד, כאשר בדרך כלל הציון הנדרש כתנאי קבלה הוא מעל 185. על פי הציון, במבחן פסיכומטרי או במבחן אמיר, נקבעת רמת השליטה של המועמדים באנגלית, ומתבצע המיון לקורסים השונים באנגלית. ציון גבוה באנגלית פוטר מהצורך ללמוד בקורס אנגלית במהלך שנת הלימודים.

2. לבחור בשלושה מוסדות חינוך מועדפים. מועמדים רבים עושים זאת. אם תבחרו בשלושה קמפוסים שונים, במקום בקמפוס החלומות האחד והיחיד, אתם מגדילים את הסיכוי שלכם להתקבל לפחות לאחד מהמוסדות הללו.

3. אולי זה קצת מאוחר להציע לכם את הטיפ הזה, אבל אם לא – השקיעו בלימודים בתיכון. השיגו ציוני בגרות מעולים, וציונים טובים בפסיכומטרי.

4. גם אם אין לכם תעודת בגרות מלאה, אתם לא חייבים להרים ידיים ולוותר. תוכלו לנצל את האפשרות להירשם לאחת מאותן מכינות קדם אקדמיות, שמציעות מכללות רבות. מסגרת זאת תכין אתכם לקראת שנת הלימודים ואם תעמדו בהצלחה בבחינות הסיום של המכינה, תוכלו לעמוד בתנאי הקבלה ולהתקבל ללימודים אקדמיים.

5. להירשם מוקדם. הגישו בקשה ללימודים לפני תאריכי היעד. זה יעזור לכם לבלוט מעל המוני הסטודנטים. זה גם יעזור להפחית קצת את הלחץ ויספק לכם מספיק זמן כדי לחקור מכללות או אוניברסיטאות שונות, להשלים את דרישות המועמדות או לגשת לבחינות הכרחיות.

6. הכינו את עצמכם לראיון הקבלה, אם זה נדרש במוסד האקדמי בו אתם רוצים ללמוד. קראו את כל המידע הרלוונטי למוסד הספציפי שבחרתם. לקראת הריאיון התלבשו באופן סולידי ומקצועי ולא כלאחר יד, ובמהלך הריאיון היו ידידותיים ורהוטים.

7. התארגנו והישארו ממוקדים. הכינו תיקייה עבור כל מכללה או אוניברסיטה שבה אתם מתעניינים, וצרפו את המידע הרלוונטי. לדוגמה, עותק של החומרים שהורדתם מהאינטרנט, או טופס ההרשמה. המשיכו להתמקד במטרה הסופית שלכם, שהיא: להתקבל למכללה או לאוניברסיטה.

8. התחילו להכין את עצמכם להתמודדות עם לוח זמנים מאתגר. לימודים אקדמיים פירושם לוח זמנים קפדני שצריך לאזן בין ההיבטים הבאים:

  • האקדמי
  • החברתי
  • העבודה
  • והחיים הפרטיים

לבסוף, יש סיבות רבות מדוע אנשים רוצים להשיג לעצמם השכלה אקדמית. חלקם רוצים להשיג תואר ראשון, ואחרים שואפים לקדם את הקריירה שלכם, לשנות כיוון, או להבטיח לעצמם ביטחון תעסוקתי. בכול מקרה, אם תהיו ממוקדים, תצליחו גם אתם, כמו רבים לפניכם, לעבור בהצלחה את תנאי הקבלה ולהתחיל בלימודים אקדמאיים.