התחברות לאתר
שלום אורח,
אנא הכנס את פרטיך:
אימייל  נא להזין את כתבות האימייל שלך על מנת להיזדהות למערכת
סיסמא  נא להזין את הסיסמא שלך על מנת להזדהות במערכת
לקוח חדש |  שכחתי סיסמא
יד 1

תזונה נכונה ובריאות גופנו - מה הקשר?

התזונה שכל אדם צורך בחיי היומיום שלו, תהווה את אבני הבניין לגופו. באמצעות החומרים המצויים בתזונה הגוף בונה את התאים, מחזק את הרקמות ודואג שהגוף יפעל בצורה תקינה. אין ספק שתזונה נכונה ומאוזנת היא הבסיס לבריאות הגוף שלנו ולאיכות החיים שלנו. בוודאי לא פעם שמתם לב שישנם סוגי מאכלים שכאשר אתם אוכלים אותם הגוף שלכם חש פחות טוב, יותר עייף או כל תגובה שלילית אחרת. יש קשר ישיר בין האוכל שאנו אוכלים לגוף שלנו ועל כן, חשוב מאוד לדאוג לצריכת מאכלים בריאים ואיכותיים.

חשיבותה של תזונה נכונה

תזונה נכונה היא דבר חשוב מאוד אשר אחראי על פעילותו התקינה של הגוף, על שימור הגוף ועל מניעת מחלות שונות כגון: מחלות לב וכלי דם, טרשת עורקים, מחלות אוטואימוניות, סרטן, בעיות במערכת העיכול ועוד. כמו כן, התזונה שאנו צורכים משפיעה על מערכת הנשימה שלנו. לא פעם אדם אשר סובל מקוצר נשימה, הצטברות ליחה, אלרגיה, גירודים ועוד, צריך לבחון איזה מאכלים הוא צורך והאם יתכן שאחד מהם הוא זה שמסב לו את הבעיות הללו. מעבר לתזונה בריאה ומותאמת לכל אדם זהו דבר שיכול לסייע לאדם הסובל מבעיות אלה במיגור הבעיות. לתזונה יש השפעה על כאבי בטן, כאבי ראש, בעיות מפרקים ועוד.

מה כוללת תזונה נכונה

חשוב מאוד לזכור שתזונה נכונה איננה דבר גורף עבור כלל האנשים. לעיתים יש צורך להתאים סוג תזונה לאדם, בהתאם לנתונים ספציפיים אשר קשורים אליו. אך ככלל, אין ספק שיש מזונות שיותר כדאי לצרוך ומזונות שפחות כדאי לצרוך וכן אין ספק שהתפריט של כל אדם צריך להיות מורכב מפחמימות, שומנים, חלבונים וירקות, במינון הנכון. על מנת להתאים תפריט נכון לכל אדם, הכולל בו את כל מרכיבי התזונה במינון המתאים, יש צורך להיעזר באיש מקצוע העוסק בתחום התזונה. איש מקצוע מעין זה, ידע כיצד להתאים לאדם את סוגי המזונות המתאימים לו מבין היצע המזונות הרחב שמוצע כיום.

כללים בתזונה נכונה

הנה כמה כללים שיכולים לסייע לכם לשמור על תזונה נכונה ובהתאם לכך, על בריאות הגוף שלכם:

  1. המנעו ממזונות תעשייתיים ובחרו במזונות טריים
  2. המנעו מאכילת מזון מהיר שמכיל בו כמות גבוהה של שומנים, פחמימות ריקות ועוד.
  3. השתמשו בחומרי גלם טריים לצורך הכנת האוכל שלכם
  4. השתמשו לתהליכי הבישול, האפייה או הטיגון בשמן מובחר, אשר יהווה מנת שומנים בריאה עבורכם
  5. שלבו פעילות גופנית יחד עם ההקפדה על תזונה בריאה על מנת להפיק מהתהליך את המקסימום עבור גופכם
  6. הקפידו על אכילת מזון מגוון במסגרת הקפדה על תזונה נכונה בכדי שהדבר יסב לכם הנאה מהאוכל ולא יגרום לכם לחפש אוכל פחות בריא אשר נראה לכם מעניין יותר.

תזונה בריאה היא דבר חשוב מאוד עבור גוף בריא ולכן, כדאי מאוד שכל אדם יקפיד על תזונה נכונה ובריאה.