התחברות לאתר
שלום אורח,
אנא הכנס את פרטיך:
אימייל  נא להזין את כתבות האימייל שלך על מנת להיזדהות למערכת
סיסמא  נא להזין את הסיסמא שלך על מנת להזדהות במערכת
לקוח חדש |  שכחתי סיסמא
יד 1

דיור מוגן- איך נראים חיי היומיום של הדיירים

לא מעט אנשים אשר מגיעים לגיל השלישי וחשים בדידות ושעמום, מוצאים את עצמם תוהים אודות אופציית מגורים אחרת עבורם, אשר תספק להם עניין, הנאה ושמחה בשלב זה בחייהם. בעוד שלא מעט קשישים יסתפקו בפעילויות במועדון קשישים כזה או אחר, ביום או יומיים בשבוע, ישנם קשישים שלא מוכנים להתפשר על איכות החיים שלהם ומחפשים אופציית מגורים הכוללת כל יום שגרה נעימה ואיכותית, שתיצור עניין בחייהם ותסייע להם להיות יפים ואטרקטיביים יותר. דיור מוגן מהווה את אופציית המגורים האידאלית עבור כל אדם שמגיע לגיל השלישי ומעוניין לחיות את חייו בצורה הטובה ביותר.

דיור מוגן- במה בעצם מדובר

כאשר מדובר על דיור מוגן, מדובר על מתחם המכיל בו יחידות דיור למגורי האוכלוסייה המגיעה להתגורר בו, כאשר כל קשיש או זוג יקבלו יחידת דיור המתאימה להם. מעבר ליחידות הדיור הללו, ניתן למצוא מתחם מרכזי שבו יש בריכה, חדר כושר, חוגים, פעילויות חברה, סדנאות ועוד. ניתן למצוא במתחם של דיור מוגן גם שירותי מרפאה העומדים לרשותם של הקשישים בכל עת שהם נדרשים להם. ניתן לומר שדיור מוגן מהווה את אופציית המגורים האידאלית לכל קשיש שרוצה להנות בחייו. קשיש אשר בוחר להתגורר בדיור מוגן יכול ליצור קשרים חדשים עם אוכלוסייה הדומה לו מבחינת גילה, מבחינת תחומי העניין ועוד ולהנות ממגורים בסביבה דינמית, פעילה ומהנה. המגורים בדיור המוגן רלוונטיים עבור קשישים מעל גיל 65, אשר מתפקדים באופן עצמאי בחיי היומיום שלהם.

שגרת היום של דיירי דיור מוגן

קשיש אשר בחר להתגורר בדיור מוגן, רשאי לתכנן את היום שלו בצורה אשר נוחה לו, תוך שילוב הפעילויות המוצעות לו במסגרת דיור מוגן. הדיור המוגן מציע מדי יום ביומו סדנאות שונות עבור דיירי המקום, חוגים שונים, פעילויות חברתיות ואפילו טיולים ואירועי ערב. מכל אלה, הדייר יכול לבחור בכל יום ויום בדיוק את הפעילויות המתאימות לו ולשלב אותן יחד עם פעילות בחדר כושר אשר מכיל המתחם, שחייה בבריכה ועוד. ניתן לומר שהדיור המוגן מציע לכל דייר אפשרות לחיות חיים מלאים בתוכן, הנאה ושמחה. מלבד הקשרים החברתיים אשר כל דייר יכול ליצור עם הדיירים האחרים במקום, אשר הם כשלעצמם מעניקים עניין והנאה רבה, הרי שכל דייר יכול להנות מסדר יום איכותי, המכיל בו מגוון פעילויות אטרקטיביות.

כיצד מתכננים סדר יום בדיור מוגן

חשוב מאוד שכל דייר אשר מתגורר בדיור המוגן ייהנה מכל מה שיש למתחם להציע. לא מעט מתחמי דיור מוגן מציעים גם חדר אוכל שבו ניתן לסעוד. את סדר היום יש לשלב בהתאם לזמני הארוחות, זמני הפעילויות, זמני החדר כושר, הבריכה ועוד. כמו כן, חשוב לצאת מגבולות הדיור המוגן במידה ומוצעים טיולים מאורגנים לדיירים ולהנות גם מכל מה שיש לטיול נעים להציע. כל דייר יכול לבחור עבורו את סדר היום ובלבד שהכלל שינחה אותו הוא להנות מכל מה שהדיור המוגן מציע לדייריו.