התחברות לאתר
שלום אורח,
אנא הכנס את פרטיך:
אימייל  נא להזין את כתבות האימייל שלך על מנת להיזדהות למערכת
סיסמא  נא להזין את הסיסמא שלך על מנת להזדהות במערכת
לקוח חדש |  שכחתי סיסמא
יד 1

גזעי כלבים יפים במיוחד

כולנו מכירים את הקלישאה שהיופי הוא בעיני המתבונן. אבל ישנם כלבים שלא ניתן לטעות במראם היפה במיוחד. כלבים כאלה משתתפים בתחרויות ותערוכות ומזכים את בעליהם בפרסים. כמובן שעלות גור כלב גזעי, היא כמה אלפי שקלים, בעוד שכלב רגיל אפשר לאמץ בחינם או לכל היותר תמורת סל אימוץ של כ 500 ₪. ובכל זאת, קבלו סקירה של כמה סוגי כלבים יפים במיוחד.

ביגל

 כשחושבים על כלב חמוד, אסטטי ומתוק, סוג הכלב הראשון שקופץ לראש הוא ביגל. לא קטן מידי ולא גדול מידי. כלב בצבעי שחור לבן וחום. הביגל הוא כלב אנרגטי שלא רק אוהב להתרוצץ אלא גם לרוץ למרחקים ארוכים. הם בעלי פרווה קצרה וצפופה שמשמשת להם כמגן איכותי נגד מזג האוויר. בניגוד לכלבים יפים אחרים עם פרווה ארוכה, הביגל לא צריך יותר מהברשה יומית קצרה על מנת לסלק את השערות המתות. בזכור פרוותם הקצרה, פשוט מאוד לנקות אותם לאחר שהתפלשו במקורות עם ריח רע. כן הביגלים אוהבים במיוחד לעשות זאת.
 

האונד פרעה
 

היופי של האונד הפרעה חוצה זמנים ושייך לימי מצריים העתיקה. צבע הפרווה של הכלב הוא אדמדם-חום. תהיתם אי פעם עם כלבים מסמיקים? אז תופתעו לגלות שההאונד פרעה הוא כלב שבהחלט מסמיק. ולא רק שהוא מסמיק בפניו, אלא ניתן להבחין זאת קורה באפו ובחלק הפנימי של אוזניו. בזכות פרוותו הקצרה, הוא לא דורש השקעה יומיומית בטיפוח הפרווה. פשוט הברישו אותי מידי פעם בפעם. אפשר אפילו בכפפת סירוק שנחשבת לעדינה ופחות אגרסיבית ממסרק. היא תעשה את העבודה בצורה נהדרת.

אפגני

 מכל הכלבים זהו הכי שנראה הכי אצילי. הכלב האפגני הוא בעל פרווה ארוכה ובעלת מרקם של משי. כלב זה מסובב ראשים לכל מקום בו הוא מגיע בזכות המראה שלו. פרוותו היפה והמבריקה דורשת שגרת טיפוח לא פשוטה של סירוק יומיומי כדי למנוע קשרים בין פרווה ישנה לחדשה. כמו כן, חשוב להקפיד לקלח אותו פעם בחודש. אז אם אתם מוכנים להתחייב לסוג טיפוח כזה, זה הגזע בשבילכם אחרת, אם לא תשמרו עליו, למראה שלו לא תהיה כל משמעות.


כדאי לדעת
 

אנחנו בהחלט לא ממליצים לבחור כלב רק בזכות היופי שלו. חשוב לבדוק את כל התכונות שלו כמכלול ולא לבחור רק לפי תכונה אחת. יש לבדוק קריטריונים של התאמה לילדים למשל. אם יש לכם ילדים קטנים, צריך להיות בסביבה כשהם משחקים ביחד, מדובר בכלבי צייד שעלולים לפרש לא נכון משחקים. האפגני הוא כלב גדול כך שאם יש לכם דירה ממש קטנה, זה לא הכלב בשבילכם. חשוב לבדוק גם קריטריונים של רמת אנגריה והאם היא מתאימה לרמת האנגריה והזמן הפנוי שלכם. אתם לא רוצים לדכא כלב בשגרת אנגריה נמוכה ככל מה שבא לו זה לרוץ ולהשתולל. כמו כן חשוב לבדוק מה רמת האילוף שנדרשת לעומת הזמנת הפנוי שיש לכם להשקיע.