התחברות לאתר
שלום אורח,
אנא הכנס את פרטיך:
אימייל  נא להזין את כתבות האימייל שלך על מנת להיזדהות למערכת
סיסמא  נא להזין את הסיסמא שלך על מנת להזדהות במערכת
לקוח חדש |  שכחתי סיסמא
יד 1

מומחה רפואה טבעית

הרפואה האלטרנטיבית דוגלת בשיטות טיפול וריפוי טבעיות. הרעיון שעומד מאחרי הרפואה הטבעית הוא שהגוף מסוגל לרפא עצמו, במקרים רבים, על ידי כוחות פנימיים המצויים בו והמטפלים הם אלו המסייעים לכוחות אלו לצוף ולהיכנס לפעולה. בנוסף לטיפולים המתבצעים על ידי מומחה רפואה טבעית, הרי שניתן לספק לסובלים תרופות ופורמולות המבוססות על צמחי מרפא  וחומרים טבעיים משלימים אחרים אותם ניתן לבלוע, למרוח או לעשות בהם שימושים  שונים. המומחים טוענים שהרפואה המשלימה יכולה לבוא, במקרים רבים, במקום הרפואה הקונבנציונאלית, ובמקרים אחרים, להשלים אותה. העובדה היא שמוסדות רפואה מסורתיים מאמצים לחיקם שיטות טיפול טבעיות וכוללים אותן במסגרתם.

טיפולים שהגיעו מהמזרח הרחוק

טיפולים שונים מגיעים מהמזרח הרחוק וביניהם ניתן למנות: דיקור סיני שהינו הנפוץ ביותר. הוא מטפל בשורה של בעיות דוגמת: אורתופדיה, נוירולוגיה וכאב, גניקולוגיה פריון וווסת, עור, ריאות ונשימה, בעיות פנימיות מגוונות ועוד. בנוסף קיימים טיפולי כוסות רוח, גואה – שה ועוד. שיטות אחרות דוגמת הומיאופתיה רולפינג, וארומתרפיה מגיעות מאירופה. טיפולים מקובלים אחרים הגיעו גם מדרום אמריקה וממקומות אחרים בעולם והותאמו לחברה המערבית. בין היתר, מדובר על שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי רפואי, טווינא, נטורופתיה, עיסוי הוליסטי, פלדנקרייז ועוד. כולם טיפולים אשר מטרתם לפתור בעיות שונות ולהביא לאיזון נכון של גוף ונפש. ידוע כי בריאות הנפש קשורה עם בריאות הגוף, ולכן, כאשר האדם מקבל טיפול מרגיע הרי שגופו מסוגל להתגבר ביתר קלות על בעיות קליניות שונות.

ערוצי אנרגיה הנמצאים בגוף 

מומחי הרפואה האלטרנטיבית מאמינים כי בגוף קיימים מרדיאנים שהם למעשה ערוצי אנרגיה הנמתחים לאורכו. טיפול הנעשה עליהם או לידם יכול לעורר מערכות שונות בגוף ואלו הם יטפלו היטב בנגעים קיימים. דיקור, למשל, נעשה עם הכנסת מחטים דקות בנקודות מיוחדות לעור לאורך או ליד המרידיאנים, וטיפול בנקודה מסוימת נבחרת עשוי להשפיע לטובה על בעיה קיימת באבר הקשור לנקודת הדיקור. טיפול רפלקסולוגיה, שאף הוא נפוץ, הינו טיפול שנעשה באמצעות כפות הידיים הלוחצות ומעסות איברים דוגמת כף הרגל, אוזניים, ידיים, בטן וגב. גם הלחיצות מעוררות בדרכן מערכות גופניות שונות לפעול ולרפא נגעים שונים. מומחה רפואה טבעית לומד רבות על התחום בו הוא עוסק וידע איך לטפל ספציפית בכל בעיה.

מהלך הטיפול האלטרנטיבי

מהלך הטיפול דומה במרבית סוגי הטיפולים. המטופל מגיע לקליניקה ועובר תשאול על הסיבות בגללן הוא מגיע ועל הבעיות הקליניות מהן הוא סובל. המומחה בודק אותו ומבקש מסמכים רפואיים שונים המתארים את המצב, וכן, בדיקות דם ובדיקות אחרות רלוונטיות. לאחר האבחון מתחילים בטיפול. מרבית הטיפולים אורכים כ 45 דקות עד שעה, ולעיתים רבות, יש צורך בסדרה שלמה הכוללת מספר מפגשים. המספר נקבע על פי קצב ההתקדמות ובהתאם לצורך. מומחה רפואה טבעית יספק ייעוץ לקראת הטיפולים וכן, הנחיות על ההתנהלות לאחריו. לרוב, אין תופעות לוואי, ואם יש כאלו אזי הן מינימאליות, מאחר והכול נעשה באופן טבעי, במגע חיצוני וללא שימוש בחומרים כימיים.