התחברות לאתר
שלום אורח,
אנא הכנס את פרטיך:
אימייל  נא להזין את כתבות האימייל שלך על מנת להיזדהות למערכת
סיסמא  נא להזין את הסיסמא שלך על מנת להזדהות במערכת
לקוח חדש |  שכחתי סיסמא
יד 1

גלישת גלים - מה זה חופש בכלל?

כשחושבים על המילה 'חופש', לכל אחד מדמיין משהו אחר לחלוטין מזה העומד לידו. בעבור חלק חופש משמעו שופינג ברחובות אירופה וישיבה בבתי קפה, בשביל אחר החופש האמיתי מתחיל כשהוא פוגש את השלג עם המחלקיים שלו. לכל אחד אקסטרים משלו.

אך בעבור אלה החיים את האקסטרים ומנסים לנצל אותו עד תומו, קיימות המלצות אחרות לחלוטין. הנה כמה פעילויות אקסטרים לאנשים שאדרנלין זה הסם שלהם. אם ספורט ימי עושה לכם את זה, כמובן שהמקומות הראשונים שנדבר עליהם יהיו אמריקה הדרומית ומרכז אמריקה. מקומות שטופי שמש אשר מביאים מכל מקום בעולם תיירים בשביל לנסות ולנצל את הגל הכי טוב. למשל, גלישת גלים היא דבר נפוץ מאוד במרכז אמריקה, קוסטה ריקה בעיקר, ומביאה אליה תיירים עד לרמת תחרות עולמית של גלישת גלים.

אך אם ים הוא לא מה שמרגש אתכם, תמיד תוכלו לשכור אופנוע שטח, לבחור מדינה הררית בעלת מסלולי רכיבה משורטטים לאופנועי שטח. כך, אם יש לכם רישיון נהיגה לאופנוע הדבר יעזור לכם לקבל פן יותר אישי לנסיעה. לחיק הטבע ההררי יכולה להצטרף החוויה של רכיבה על סוסים, או אפילו סתם טיול בחיק טבע מיוער. חיק טבע מיוער יכול להיות אקסטרים, אם רק יודעים איפה ללכת. קיימים יערות רבים אשר מלאים וגדושים ביצורים שלא פגשתם ולא ראיתם מעולם. הדבר יכול בהחלט להמריץ את קצב הלב.

מה עם ליפול?

ז'אנר נוסף בפעילויות האקסטרים הוא הנפילה החופשית. נפילה חופשית פעם הייתה מוכרת לנו אך ורק מתוך מטוס, אך קיום קמו גרסאות שונות ומשונות לנפילה החופשית. קיימים מתקנים רבים המבקשים רק להפיל אתכם מגובה רב או להטיס אתכם לגובה רב במהירות האור.

התחושה המעורבת של אהבה שנאה עם מה שקורה בסיטואציה כזו מביא מיליוני אנשים לנסות את המתקנים הללו ולצרוח את נשמתם החוצה.  למשל, מתקן הסופרמן שבפרו אחראי להעיף אתכם אל על כשאתם קשורים עם חבל באנג'י הנמתח ומחזיר אתכם חזרה מטה במהירות. המונים הגיעו לפרו ברדיפה אחר האדרנלין וברצון עז לנסות את המתקן החדש והמדובר. אז מגלישת גלים, סקי מים, רכיבה על אופנועי שטח או סתם לקפוץ מגג של בניין (כל עוד אתם קשורים כמובן), רק אתם יודעים להגיד מהו החטא האישי שלכם. מהי הפעילות שמקפיצה לכם את דופק הלב וגורמת לכם לסיפוק שאין כמותו.

כשהבנתם מהו האקסטרים שלכם, כל שנותר לכם הוא לעשות את המחקר הטוב ביותר כדי לקבל את החוויה הטובה ביותר. אם גלישת גלים היא מה שמעניינת אתכם, כמובן שאתם תחקרו באיזו מדינה הכי שווה לגלוש, איפה המים הכי טובים, איפה הגלים ובאיזו עונה להגיע. ואלו רק מקבץ שאלות פצפון עבור חקר די גדול.