התחברות לאתר
שלום אורח,
אנא הכנס את פרטיך:
אימייל  נא להזין את כתבות האימייל שלך על מנת להיזדהות למערכת
סיסמא  נא להזין את הסיסמא שלך על מנת להזדהות במערכת
לקוח חדש |  שכחתי סיסמא
יד 1

גם אם אתם הכי מקצועיים שיש, תעשו לעצמכם ביטוח אחריות מקצועית...

כל אחד מאיתנו חושב כי "לו זה לא יקרה" לא משנה באיזה מצב, לא משנה באיזו סיטואציה, אנחנו בטוחים שאנחנו מוגנים ואין סיכוי שמשהו ישתבש ויהרוס לנו את התוכניות, שלא נדבר על העתיד שלנו. אחת כמה וכמה זה נכון אם אנחנו בעלי מקצוע, אנחנו בטוחים שאין שום סיכוי שמשהו עלול לפגוע בפרנסה שלנו כי אנחנו פשוט מקצועיים מאוד.

יש לא מעט בעלי מקצוע בתחומים שונים אשר סבורים שהם מוגנים, במובן הזה שאין סיכוי שהם יטעו ואין סיכוי שהם יעשו משהו שהוא לא טוב ולא נכון, וגם הלקוחות שלהם יודעים את זה ולכן אין סיבה שהם יבטחו את עצמם, אין סיבה שהם יגנו על עצמם מפני מצב של תביעה כלפיהם מצד הלקוחות שלהם, כי הם לא יגיעו לכדי סיטואציה כזו.

אך כל בעל מקצוע צריך שיהיה לו ביטוח אחריות מקצועית, ביטוח שמגן עליו במקרה של תביעות על רקע רשלנות או על רקע של כל סיטואציה אחרת. אנחנו יודעים היום, שלא מעט בעלי מקצוע מכל התחומים נתבעים לא פעם על ידי לקוחות שלהם מסיבות שונות, הרבה פעמים מדובר אומנם על תביעות שווא, אך עדיין אלו יכולות להיות תביעות בעלות משמעות רבה והן יכולות לגרום נזק משמעותי לכל מי שמוצא את עצמו מתגונן מפניהן.

לפני שנסביר למה כל בעל מקצוע צריך ביטוח אחריות מקצועית, נסביר בקצרה מה זה אומר. כשאנחנו מבצעים עבודה מסוימת יש לנו אחריות כלפי הלקוח, אנחנו אחראים על העבודה ועל התוצאה שלה. יש מקרים בהם הלקוחות אינם מרוצים מהעבודה, במיוחד אם נגרם להם נזק, בין אם מדובר בנזק כספי, פיזי, נפשי או כל נזק אחר שיכול להיות מגולם בסכום מסוים. אז הם מגישים תביעה. אנחנו לא רוצים שנגיע למצב בו אנחנו נשלם מכיסנו הפרטי את עלויות התביעה, ולכן אנחנו עושים ביטוח אחריות מקצועית בשביל שחברת הביטוח תשא בעלויות.

מדוע אנחנו צריכים ביטוח אחריות מקצועית?

ההסבר לכך הוא מאוד פשוט, אנחנו לא יכולים להיות בטוחים שלא נגיע למצב בו הלקוח או הפציינט שלנו, תלוי באיזה תחום אנחנו עוסקים, יחליט לתבוע אותנו. יכול להיות שלא יהיה ממש בתביעה, אך זה עדיין יגבה מאיתנו לא מעט כסף, בין אם מדובר בהוצאות משפטיות ובין אם מדובר בתוצאות המשפט בסופו של דבר.

לכן התשובה שלנו צריכה להיות פשוטה. אנחנו נעשה ביטוח אחריות מקצועי, וכך חברת הביטוח תישא בעלויות בהתאם לפוליסה. אומנם אנחנו נידרש לשלם מדי חודש סכום מסוים, אך הוא יהיה קטן בהרבה מהוצאות שאנחנו עלולים לשלם אם לא תהיה לנו פוליסה כזו ביד. לכן חשוב שאנחנו לא נחשוב שלנו זה לא יקרה, כי זה יכול לקרות בכל רגע.