התחברות לאתר
שלום אורח,
אנא הכנס את פרטיך:
אימייל  נא להזין את כתבות האימייל שלך על מנת להיזדהות למערכת
סיסמא  נא להזין את הסיסמא שלך על מנת להזדהות במערכת
לקוח חדש |  שכחתי סיסמא
יד 1

איך בוחרים ציוד מעבדות מקצועי?

ציוד למעבדות כימיה, משפיע באופן מכריע, על תוצאות מחקרים וניסויים. ציוד מעבדה שאינו עומד בתקנים  הנדרשים או כזה שאינו מתוחזק כראוי, עלול לפגוע בחומרים הנבדקים ולגרום לתוצאות לא להיות נכונות. ישנם ספקים של ציוד עבור מעבדות כימיות, אשר מספקים את כל הציוד הדרוש בהתאם לצרכיהן ועד לתחזוקה השוטפת של ציוד ייעודי זה. גם תיקון ניתן לקבל בקרב הספקים. ישנם מכשירים ידועים שעמם עושים שימוש במעבדו כימיות כגון צנטריפוגה, אשר יש לבחון את הקריטריונים כאשר הצנטריפוגה, תוכל להתאים למחקר המבוקש. השיקולים הם כדלקמן:

 

  • מה גודל המבחנות הנחוצות למחקר?
  • כמה מבחנות יש לסובב בסיבוב אחד?
  • האם המחקר דורש צנטריפוגה מקוררת?
  •  האם יש צורך ברכישת רוטר זוויתי או רוטר מסוג SWING

 

בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם הספקים, אשר מכירים היטב את הציוד המתאים למחקרים ולמעבדות הכימיות השונות, אשר זקוקות עבור  חידוש או רכישה של ציוד מעבדה.  גם אוניברסיטאות ומכללות שבהן נלמדים מקצועות הרפואה והמיקרוביולוגיה, מחזיקים במעבדות משוכללות שיש להם ציוד רב כאשר אחד  הבולטים בהם, מלבד צנטריפוגה, הינו ספקטרופוטומטר. מדובר על מכשיר מדידה שמאפשר למדוד את בליעת האור של החומר הנבדק באורכי גל שונים. היות ולכל חומר, יש תחום אנרגיות הספציפיות לו, יש חשיבות לגל הנמדד. באמצעות נתונים המתקבלים מהמדידה, אפשר יהיה לקבל מידע על אופיו של החומר ועל ריכוזו בתמיסה. את חישובי ריכוזים מבצעים באמצעות ספקטרוסקופיה.

 

איזה ציוד מעבדה יש לרכוש לשימושים השונים?

 

כמובן  שברכישת ציוד מעבדה הציוד יהיה שונה, כמו ציוד למעבדות בבית ספר תיכון יכלול מיקרוסקופים שונים, מלקטות ומבחנות, צלוחיות שונות וחומרים כימיים לניסויים שנעשים בבתי הספר התיכוניים. כאשר מדובר בציוד עבור מעבדות מורכבות יותר, כמו אלה הנמצאות בבתי חולים או באוניברסיטאות שמלמדות את מקצוע הרפואה, הציוד עבור מעבדות יהיה שונה ומורכב יותר .

 

יש למצוא את הציוד עבור המעבדות השונות כגון: מכשירי מדידת אור, חומציות יתר, מינוני כלור וחומרים כימיים אחרים עבור תרופות ועוד. ניתן למצוא ציוד למעבדות באמצעות החברות המובילות בתחום זה וכן, ניתן לרכוש ציוד זה מיד שנייה ממעבדות או ספקים המוכרים ציוד גם ממעבדות שהחליפו ציוד ישן יותר בחדש והן מעוניינות למכור את המלאי הישן שלהם במחיר זול בהרבה מאשר ציוד חדש למעבדות.

 

בחירה נכונה של ציוד איכותי למעבדה

 

ישראל היא אחת המדינות המובילות בתחום המחקרים הביוטכנולוגיים ומעבדות המחקר, זקוקות באופן שוטף לציוד מעבדתי כגון מכשירי מדידה חדשניים בעלי תוכנות מתקדמות. מכשירים כגון ספקטרופוטומטר, מכשיר כרומטוגרפיה אשר באמצעותו ניתן להפריד ולזהות חומרים  בעלי מבנה מולקולארי מורכב. ניתן למצוא מגוון רב של ציוד ומכשירי מעבדה שחלקם מגיעים עם תוכנות ייעודיות ויחידת עיבוד ממוחשבת לחישוב והפקת התוצאות וכן עבור השוואתן.

 

חברו שונות בישראל, מתמחות ביבוא ושיווק מוצרים למעבדות ולתעשייה. במידה והלקוחות אינם מעוניינים לרכוש מוצר חדש כגון ספקטרופוטומטר, ניתן יהיה אף לשכור את המכשיר או להשיג כזה מיד שנייה, מה שיוזיל את עלותו וכן מכשירי מעבדה מדויקים נוספים.