התחברות לאתר
שלום אורח,
אנא הכנס את פרטיך:
אימייל  נא להזין את כתבות האימייל שלך על מנת להיזדהות למערכת
סיסמא  נא להזין את הסיסמא שלך על מנת להזדהות במערכת
לקוח חדש |  שכחתי סיסמא
יד 1

כיצד ניתן למגן את ביתכם?

במדינת ישראל, ישנם גורמים רבים שמחייבים על מיגון הבית לדוגמא האויבים שאנו מוקפים בהם בגבולות השונים מהדרום ועד לצפון הארץ, המלחמות הרבות שמדינת ישראל עוברת ועוד. בעקבות מלחמת המפרץ, בשנת 1991, החליטה ממשלת ישראל, יחד עם מערך פיקוד העורף על תקנה, אשר מחייבת את הקמתם של מרחבים מוגנים בכל בנייה חדשה. המרחב המוגן, מטרתו היא לספק הגנה לשוהים מפני התקפת פצצות או טילים והוא חייב להיות אטום בפני גזים רעילים. מרחב מוגן מעניק מענה חלקי ללוחמה בלתי קונבנציונאלית. היום כבר מתקינים מסנני אוויר לשהייה ארוכה במרחב המוגן וכן נגד אמצעי לוחמה ביולוגיים, כימיים ורדיו אקטיביים.

 

בכל אזור, בניין או אפילו מפעלים ואתרי בנייה, חייב להיות מרחב מוגן שהוא חדר או חלל המספק מיגון בפני התקפת טילים מן האוויר. על פי חוק התכנון והבנייה, כל בית או דירה, חייבים במרחב מוגן, על מנת לצמצם באופן משמעותי, את זמן החשיפה שלנו להתקפה מכל סוג.  כל מי שרוכש בית, דירה חדשה או בית ודירה מיד שנייה, חייב לוודא, כי אכן מיגון הבית תקין וישנו מרחב מוגן  שגם יגן על הדיירים וכן, יעלה את ערך הנכס.

 

בנייה בטוחה בפני רעידת אדמה

 

אם פעם חשבנו שרעידות אדמה מתרחשות רחוק מאתנו אז זוהי טעות גדולה, היות וישראל ממוקמת על השבר הסורי אפריקאי  שבין יבשת אסיה לאפריקה ונמשך לאורך של 6,000 ק"מ מצפון סוריה ועד לטנזניה באפריקה. שבאזורים שונים גם בארץ כמו: ים סוף, ים המלח, בקעת הירדן, שקע הכנרת וכן שקע החולה מהווים כחלק מהשבר הסורי אפריקאי. בישראל כבר הייתה רעידת אדמה בצפת שקטלה למעלה מ-5,000 איש בשנת 1827. היום הסיסמולוגים כבר קלטו  המון רעידות אדמה בשנים האחרונות והם סבורים, כי רעידה בעוצמה של 7 ריכטר עומדת לפקוד את ישראל.

 

זו הסיבה שהבנייה בארץ לפני שנים רבות, לא ערוכה לרעידות אדמה ולכן משנת 2006, אנו שומעים יותר על תכנית תמ"א 38, אשר על פי החוק, יש לחזק מבנים ישנים כגון בנייני מגורים שנבנו עד לשנות ה-80 של המאה הקודמת. מדובר על חיזוק היסודות ובנייה של רצועות בטון בתוספת ברזל וכן תוספת בניה של עד קומה וחצי, אשר בתמורה לחיזוק הקבלן או היזם יקבל את זכויות הבנייה על קומות נוספות אלה וכן ניתן יהיה להוסיף מרפסת או חדר בכל דירה וכן, שיפור פני בניין המגורים מה שיעלה את ערכו בכל המובנים.

 

חשיבותו של תוספת ממ"ד בבתים ישנים ודירות

 

בכל בית או דירה, חלה חובה לבנות ממ"ד, כך שיהיה בטוח למשפחה. הממ"ד בטוח מפני רעידות אדמה ופגעי טבע אחרים. הוא בנוי כמקשה יצוקה ומשמש כבסיס או תמיכה לבית הקיים.  מי שיוסיף מ"ד בבית קיים, יעלה את ערך הנכס שברשותו וכן, כאשר יהיה מעוניין למכור את הנכס, יוכל תמיד למכור אותו בקלות יתר, מאשר בנכס שאין בו ממ"ד.