התחברות לאתר
שלום אורח,
אנא הכנס את פרטיך:
אימייל  נא להזין את כתבות האימייל שלך על מנת להיזדהות למערכת
סיסמא  נא להזין את הסיסמא שלך על מנת להזדהות במערכת
לקוח חדש |  שכחתי סיסמא
יד 1

דוד שמש או דוד חשמל – מה עדיף?

בזמן שאתם מתלבטים האם עדיף לכם להתקין דוד שמש או דוד חשמל יש נושא אחד שעליו אין ויכוח: מים חמים הם בגדר חובה. מקלחת חמה היא אחד הצרכים הבסיסיים והמרכזיים עבור כל דיירי הבית, מה שאומר שאתם צריכים דרך טובה לחמם אותם וכמה שיותר מהר. אם כן, לפניכם שתי אפשרויות עיקריות, וכדי להכריע ביניהן יש כמה נושאים שכדאי לקחת בחשבון.

הפתרון החסכוני והידידותי יותר

יותר ויותר בתים בישראל מחזיקים היום דוד שמש, פתרון יעיל וחסכוני למדי לצורך חימום המים. מערכות סולאריות, המורכבות מדוד שמש ומקולט שמש, הן אלו שמבטיחות לנו מים חמים, כאשר היתרון המשמעותי ביותר שלהן הוא שמדובר בחיסכון כלכלי וידידותי יותר לסביבה. בעוד השימוש בדוד חשמל יעלה לכם קצת יותר (שכן תידרשו לשלם לחברת החשמל), הוא גם יצרוך אנרגיה ומשאבים, במקום להשתמש במשאבים הטבעיים והקיימים – במקרה הזה אנרגיית השמש. בנוסף, דוד שמש מבטיח לנו מים חמים כמעט בכל רגע נתון, בוודאי בחודשי הקיץ החמים, מהם יש לנו בשפע כאן בישראל. כדי ליהנות ממים חמים בבית שבו מותקן דוד חשמל תצטרכו להמתין, וככל שמספר הנפשות גדל כך יתארך גם זמן ההמתנה שלכם.

חימום מהיר של המים

כפי שניתן להבין, דוד שמש תלוי במידה רבה במזג האוויר, מה שאומר שבחורף גדלים הסיכויים שתישארו ללא מים חמים – ודווקא בימים שבהם תתקשו להתמודד עם מקלחת קרה. דוד חשמל מאפשר לכם ליהנות ממים רותחים במשך כל שעות היממה, ואם תבחרו להתקין מאיץ חום תגלו שאתם גם לא צריכים לחכות שעה ארוכה כדי להבטיח לעצמכם מקלחת חמה. מי שרוצה להתעורר בבוקר למים חמים מבלי להמתין יכול גם להתקין טיימר שיפעל לחימום המים בזמן שאתם ישנים, פתרון שחוסך משמעותית בעלויות בבתים שבהם קיימת נטייה לשכוח לכבות את הדוד. פעילות מיותרת של דוד החשמל היא בהחלט בעייתית, לא רק משום שהיא תעלה לכם הרבה יותר בחשבון החשמל, אלא גם משום שהיא תסב נזק לגוף החימום עצמו, וזהו גם אחד החסרונות של דוד החשמל, שמחייב משנה זהירות ובקרה תמידית כדי לשמור על עלויות חשמל הגיוניות.

מערכת משולבת

אם אתם מתלבטים איזה פתרון יעיל וטוב לכם יותר, יכול להיות שאתם לא באמת צריכים לבחור. השילוב בין דוד שמש, שיספק לכם מים חמים במשך רוב ימות השנה מבלי להמתין ולו דקה אחת, לבין דוד חשמל שיחמם אתכם מהר יותר בחורף – הוא שילוב אידאלי בבתים רבים בישראל, ובצדק.