התחברות לאתר
שלום אורח,
אנא הכנס את פרטיך:
אימייל  נא להזין את כתבות האימייל שלך על מנת להיזדהות למערכת
סיסמא  נא להזין את הסיסמא שלך על מנת להזדהות במערכת
לקוח חדש |  שכחתי סיסמא
יד 1

רכישת דירה - ראשונה או שנייה?

הבית שלנו הוא המקום הכי חשוב בחיים שלנו - בבית שלנו אנחנו מגדלים את המשפחה שלנו, מקבלים תמיכה ונחים אחרי יום עבודה קשה. בשביל שהבית שלנו יהיה באמת שלנו רצוי לרכוש דירה שתהיה בבעלות האישית שלנו בלבד.

במצב הנוכחי בשוק הדיור בארץ לא קל לרכוש דירה והלבטים בתחום הם רבים. לאחר שהגענו להחלטה שאנחנו אכן רוצים לרכוש דירה כדאי לנו לבדוק איזה דירה נרכוש - רכישת דירה מקבלן למשל, מהווה אופציה מעודפת כיוון שדירות מקבלן הן דירות חדשות, משופרות ואיכותיות מאוד. כאשר אנחנו רוכשים דירה מקבלן אנחנו יכולים להיות בטוחים שהדירה היא דירה איכותית שראוי לגור בה ושתנאי המגורים בה הם גבוהים מאוד ונוחים.

רכישת דירה חדשה - היתרונות

למה בעצם כדאי לנו לרכוש דירה חדשה? יש הרבה יתרונות לרכישת דירה חדשה. רכישת דירה חדשה מאפשרת לנו להיות בטוחים שאנחנו קונים דירה איכותית מאוד. דירה חדשה היא דירה שאף דייר קודם "לא הרס" או "קלקל". זוהי דירה שיכולה להיות הבית שלנו. הבית האישי שלנו שעיצבנו לבד והחלטנו לבד איך הוא יראה. בית מסוג זה הוא בית מיוחד מאוד שהוא אך ורק שלנו ושהוא לא היה של מישהו אחר לפנינו. בבית זה אנחנו יכולים לבנות את החיים שלנו ולגדל את הילדים שלנו בראש שקט. יתרון נוסף של בית חדש מהקבלן הוא שהערך הכספי שלו יהיה גדול יותר ברוב המקרים מאשר דירה יד שנייה או בית יד שנייה. מומלץ לערוך הסכם רכישה מסודר בסיוע של עורך דין מקרקעין מוסמך מנוסה בתחום.

רכישת דירה יד שניה - היתרונות

אם אין לנו כסף לרכוש דירה חדשה מהקבלן אנחנו יכולים תמיד לקנות דירה יד שנייה. היתרון המרכזי וכמעט היחידי של דירה יש שניה הוא שהיא זולה יותר מדירה חדשה. למה דירה יד שניה היא זולה יותר? כי כבר גרו והצנרת בה לא חדשה, החלונות מאובקים וחלודים ובכלל הקרמיקה שחוקה וכל הבית נמצא במצב פחות טוב מאשר דירה חדשה. כאשר אנחנו קונים דירה יד שניה נצטרך הרבה פעמים להוסיף לסכום הקנייה גם סכום משמעותי על שיפוץ הדירה והתאמה שלה לצרכים שלנו. גם במקרה זה, חשוב לא פחות להיוועץ בשירותיו של עו"ד מקרקעין או גורם מקצועי רלוונטי אחר שיסייע לכם בניהול הליך הרכישה וקבלת ההחלטות הרלוונטיות.

לסיכום, ניתן לומר שקנייה של בית היא אחת הרכישות החשובות ביותר שאנחנו נעשה בחיים שלנו. מומלץ שנקנה דירה חדשה ישירות מהקבלן ואז נהנה מדירה איכותית ונוחה מאוד. השקעה בבית שלנו היא השקעה בעצמנו ובאיכות החיים שלנו. כאשר אנחנו משיקעים בבית שלנו החיים שלנו ורודים וטובים יותר.